7.10.2023 proběhla v Praze Konference Microtia Atresia

Dr. Youssef Tahiri je vysoce certifikovaný plastický a rekonstrukční chirurg se specializací na kraniofaciální chirurgii. Po absolvování McGill Medical School pokračoval ve studiu plastické a rekonstrukční chirurgie na McGill University v Montrealu v Kanadě. Během svého pobytu prokázal svou oddanost výzkumu a akademické sféře absolvováním magisterského studia v experimentální chirurgii, které získal s vyznamenáním.Po školení u McGilla získal Dr. Tahiri stipendium pro pediatrickou a kraniofaciální chirurgii dospělých akreditované ACGME v dětské nemocnici ve Filadelfii a na prestižní Ivy League University of Pennsylvania. Po dokončení své stáže v kraniofaciální chirurgii v Dětské nemocnici ve Filadelfii a v nemocnicích Pennsylvánské univerzity se Dr. Tahiri připojil k oddělení plastické a rekonstrukční chirurgie na Indiana University. Rutinně prováděl rekonstrukční, estetické a komplexní kraniofaciální zákroky v Riley Hospital for Children, stejně jako Methodist Hospital a Indiana University Hospital v Indianapolis.

Po několika letech strávených na Indiana University se Dr. Tahiri přestěhoval do Los Angeles, aby se připojil k Dr. Reinischovi v Cedars Sinai Medical Center. Dr. Youssef Tahiri je vysoce uznávaný dětský kraniofaciální chirurg, který byl osobně vybrán Dr. Johnem Reinischem, aby se stal jeho partnerem. Dr. John Reinisch je zakladatelem techniky rekonstrukce ucha prostřednictvím Medpor materiálu a je považován za světového lídra v rekonstrukci ucha.


Doc. MUDr. Zdeněk Čada, Ph.D., přednosta Kliniky ušní, nosní, krční 2. LF UK a FN Motol - je vyhledávaným operátorem a zastáncem našeho hesla JEDNO UCHO NESTAČÍ. Na říjnové konferenci bude mluvit o důležitosti a možnostech řešení jednostranné hluchoty v naší zemi. 


Mgr. Jana Fenclová -ředitelka TAMTAM - organizace ,která podporuje rodiny s dětmi se sluchovým postižením, aby mohly žít běžným způsobem života. Poskytuje odborné, sociální a poradenské služby v celé České republice. Hledá vhodná řešení pro kritická místa v systému péče o děti se sluchovým postižením. Cíleně ovlivňuje celospolečenský pohled na problematiku sluchového postižení. Na přednášce zazní zkušenosti a cenné rady organizace TAMTAM s dětmi se sluchovým postižením a jednostrannými vadami.


Zástupce firmy Cochlear - který vám poví vše o možnostech sluchových zařízení a implantací pro vaše děti. Firma Cochlear je lídrem v oblasti implantabilních sluchových pomůcek, které pomáhají znovu slyšet a spojit lidi se světem zvuků.

Panelová diskuse s rodinami, které si prošly operací kanalizace zvukovodu a rekonstrukcí ušního boltce pomocí materiálu Medpor v USA. Budete se moci zeptat na rozdíly před a po operaci, na proces hojení, na reakce okolí a na vše další, co vás ohledně tohoto tématu zajímá.